Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Příspěvky se štítkem „zoner 13“

Upravujeme prázdninové fotografie se Zonerem a počeštění Free verze 13

Firma Zoner je známa svým kvalitním nástrojem pro správu, sdílení a editací fotografií. V současné době nabízí verzi 13 v edici Zoner Photo Studio 13 Free, a to v anglické nebo jinojazyčné verzi. Češtinu lze doplnit. Licencována je pro osobní a nekomerční použití. Osobně používám i verzi 7, k úplné spokojenosti. Pro pokročilou úpravu, správu a publikování prázdninových fotografií, se vyplatí na disku vyhradit další místo pro novější verzi.

Free verze nabízí pouze základní možnosti úprav, ale pro amatérského nebo začínajícího fotografa je plně dostačující. Potěší možnost tvorby panoramat, 3D fotografií, kalendářů, alb, pohlednic nebo miniatur. Zajímá je funkce nahrávání fotografií do oblíbených sociálních sítí.

Určení pro Win XP, Vista a 7. Pouze v 32 bitové variantě.

Porovnání možností jednotlivých verzí free, home a profi.

Na stránce pro stažení si můžete vybrat ze žebříčku dalších populárních programů pro úpravu fotografií a počítačové grafiky. Tutoriály a návody pro práci s programem naleznete na českých stránkách výrobce nebo navštivte jeho blog.

Počeštění Free verze 13

K 9 jazykům nyní přidáme 10. – češtinu.

  1. Jazyková mutace se skrývá v souborech zpsres.CZ a zxlres.CZ a jsou součástí instalace zkušební verze (funkčnost 30 dnů). Po stažení a jejím nainstalování naleznete potřebné soubory v podtržené  složce  C:\Program Files\Zoner\Photo Studio 13_plná\Program32\.
  2. Složku pro instalaci zkušební verze …\Photo Studio 13_plná\… získáte, jestliže při instalaci zvolíte Uživatelskou instalaci a cílovou složku pro instalaci doplníte o _plná (můžete ji však pojmenovat libovolně).
  3. Jestliže již Free verzi máte nainstalovanou, stačí výše uvedené soubory překopírovat ze zkušební verze do odpovídající složky verze free.
  4. V závěrečném kroku můžete oba dva soubory s anglickou mutací zpsres.US a zxlres.US smazat.
  5. Po spuštění bude prostředí free verze v češtině.
  6. Kdo si chce ponechat obě dvě jazykové mutace, může využít „přepínač jazyků“, který spustíte poklepáním na soubor SetLang.exe, který je stejné složce jako soubory pro jednotlivé podporované jazyky, tedy C:\Program Files\Zoner\Photo Studio 13\Program32\.
  7. Máte-li již překopírované oba dva jazykové soubory pro češtinu můžete libovolně přepínat mezi CZ a US jazykovou verzí.

 

Po nakopírování souborů pro češtinu můžete mezi jazykovým prostředím přepínat.

Čeština pro ZPS Free 13: Po nakopírování souborů pro češtinu můžete mezi jazykovým prostředím přepínat.

 

psfree_US_CZ
Nyní můžete pracovat v libovolném jazykovém prostředí. (Po získání jednoltivých jazykových souborů).

Dobré světlo a pevnou ruku.